Şükür ve kutlama

Böyle tatlı, neşeli, akıllı, komik, eğlenceli, sıcak kanlı, sevecen, sevgi dolu, şirin, öğrenmeye hevesli, meraklı, yüzlerce sevdiğim özelliğini sayamadığım, vaktin onunlayken nasıl geçtiğini anlamadığım bir yavruyu bana verdiğin için her gün her dakika şükrediyorum Tanrıya. Şükretmek, sahip olduklarını kutlamak ayrı bir huzur veriyor insana. Annelik ömrümde tadabileceğim en dolu dolu duygu zannediyorum ki.Kutlama kısmına gelince; benim dün doğmuş gibi hissettiğim oğlum 18 aylık kocaman bir delikanlı oldu. Ben daha ona “1 yaşındayım” diye parmağıyla göstermeyi öğretememişken 1,5 yaşına bastı! Çok heyecanlı, çok mutlu, tarifsiz bir duyguymuş yavrunun büyüdüğünü izlemek.

Dün sağdan sola dönemezken, şimdi bize “kalk, kalk” diyerek yönlendirmeyi bile öğrendi. Burnunun ucunu göremezken kitaplarda gördüğü her minik detayı bağıra çağıra bana anlatıyor. Babası bir kere gitar çalma hareketini yaptı, şimdi sürekli gitar çalıyor melek. Hele geçenlerde konuşurken “ben de” dedim, arkadan cılız ama kendinden bir o kadar emin bir minik adam sesi geldi “ben de”; ne zaman, nasıl öğrendi bilmiyorum, zaten bilmek de mümkün değil.

cropped-stone_feet_31.jpg

Sen çok yaşa canım oğlum, yüzlerce 1,5 yıl eklensin ömrüne! Umarım ben ve baban buna şahitlik edip kutlamak için hep yanında olalım. Seni çok seviyoruz melek oğlum.

2 thoughts on “Şükür ve kutlama

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s