Yeni yıl, yeni kararlar!

Ben de çoğu insan gibi bu yeni yılda bir çok yeni karar aldım! Meğer değiştirmek, iyileştirmek istediğim ne çok şey varmış hayatımda.

Birincisi yazı yazmaya tekrar başlamak! Bir kaç ay için her gün en azından bir yazı yazmak. Bazen uzun bazen kısa, bazen aniden gelişen bazen üzerine çok düşündüğüm, ama mutlaka bir yazı yazmak. Çünkü bu yazı yazmadığım son 9 ayda çok şey biriktirdim ve yazı yazdığım zamanı çok özledim!

İkincisi mümkün olan en kısa zamanda biraz kilo vermek. İlk aşamada 10 kilo vermek maksimum 2 ayda bu kiloyu vermeyi hedefliyorum (umarım çok daha kısa sürede) Bunu yapmamdaki en büyük motivasyon son derece hareketli oğluma yetişemiyor olmam ve bu yüzden sinirli davranmam. Oysa çocuğun hiçbir sucu yok, hareket edemeyen benim onun ne günahı var?

Üçüncüsü her ay en az 2 kitap bitirmek. Biri çocuk gelişimi ile ilgili, diğeri keyif için (roman, hikaye, deneme,vs.) Çünkü farkettim ki kitap okuduğumda sanki daha iyi bir insan oluyormuşum gibi hissediyorum kendimi çok iyi hissediyorum. Öyleyse neden kendimi sürekli ödüllendirmiyorum ki?

Dördüncüsü acil ama çok acil tarafından araba kullanmayı öğrenmek, daha doğrusu hatırlamak. Bir öğretmen tutup ders almam lazım bizim arabamızla böylece oğlumla rahatça gezebilme fırsatım olacak. Çünkü bir çok aktiviteye gitmek istesem de gidemiyorum uzaklıktan ötürü. Bu durum çok mutsuz ediyor beni. Eğer araba kullanmayı öğrenirsem her anlamda çok rahatlayacağım kuzuyla.

Son olarak da bana negatif enerji veren şeylerden uzak durmak. Bu aralar farkettim ki internette boş boş vakit geçirmek beni çok negatif etkiliyor. Bir de insanların ne yaptığına bakarken kendimi hiçbirşey yapmıyormuş gibi hissederken buluyorum. Eee neden kendime eziyet ediyorum ki? Bu yüzden bundan sonra beni ne mutlu ediyor ordayım! Ne canımı sıkıyor anında kapatıyorum!

new-year-new-me1-300x300

Daha ne olsun ? Çoğu maddeyle ilgili adım atmaya başladım bile. Bana yeni sene ve yeni bir ben lazımmış meğer! Şimdiden daha huzurluyum. Bir yazı görmüştüm çok hoşuma gitti, aslında yeni seneden tek beklentim sevdiklerimi götürmemesi, birşey getirmese de olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s