Mekan önerisi: Play Barn Levent

DSC07068

Kasım ayından beri haftada bir gün (önce Çarşambaları idi, bu haftadan itibaren Perşembeye döndük) saat 11’de çocukları bir araya getiriyoruz. Son derece pozitif enerjili anneler ve çok tatlı çocuklarıyla tanıştık. İstanbul Avrupa Yakası Montessori Oyun Grupları grubu sayesinde Facebook üzerinden birbirimizi bulduk. Her hafta değişik yerlere gittik, hepsini sırayla yazacağım. Bu grubun Anadolu yakası olanı da var. Mantık aslında bu mekanlara dahi ihtiyaç duymadan, her yerde, çocuk kütüphanelerinde, evlerde bir araya gelerek çocukları sosyalleştirebilmek, çok güzel bir amaç için bir araya gelindi yani.

İlk buluşma adresimiz Sabancı kulelerinin hemen arkasında kalan Play Barn Levent (Astoria’da da bundan var ancak ordaki çok küçük tabii)  Burası 4

DSC07034

katlı bir mekan ve de ferah bir bahçesi var, hava güzel olduğunda oranın da tadı çıkarılabilir. Ben böyle mekanların varlığını dahi yeni öğrendim. Güzel olan eğer aynı yaşta çocukları olan arkadaşlarınız varsa bir kaç kişi bir araya gelip bu mekana getirebilirsiniz. Siz sohbet ederken, onlar da enerji atıp sosyalleşebilirler. Deniz her gittiğimizde sürekli oyun grubundan bahsediyor, “yine gidelim annecim” diyip duruyor. Ben de mutluluktan uçuyorum tabii.

Play Barn’ın giriş katında oyuncak odası var. Özellikle ahşap olmak üzere bir çok oyuncak bulunuyor. Burası özellikle top havuzunda coşan miniklerin enerjilerini kontrol altına almayı sağlıyor veya başlangıçta ısınmaları konusunda işe yarıyor.

DSC07070

Bir üst katı top havuzu, burayı anlatmaya gerek yok, coştukça coşuyorlar, Deniz’i izlemeye doyamıyorum burda! Normalde kimse olmasa vakit bile geçirmek istemez ama arkadaşlar etrafta olunca adeta kendini gösteriyor!

En üst kat parti katı oraya bugün bakmak için çıktık sadece, pasta kesmek için bol süslü bir masa ve bolca balon vardı. Orda doğumgünü kutlamak çok eğlenceli olurmuş gibi geldi. En alt kat ise jimnastik katı, bizim oğlan yine kendinden geçiyor. Genelde burda müzik açtırıyoruz, Deniz’den kolbastı mı desem hiphop dansı gibi mi desem, neticede son derece enterasan figürler izliyoruz  🙂

Bahçesini de beğendik. Bir sürü araba (!!!) olduğu için zaten oğlum sevinçten uçtu, ordan çıkarmak çok uzun sürdü. Allahtan hava güzeldi de tadını çıkarabildi.

1513200_642539102470193_256900877_n

İşletmesini yapanlar da çok tatlı, son derece güleryüzlü ve anlayışlı insanlar, her konuda yardımcı oluyorlar. Mekan fotoğraflarını oyun grubu arkadaşımız sevgili Gamze çekti, fotoğrafları Gamze’nin blogundan aldım, kendisine çok teşekkür ediyorum. Yaptığı bir çok yaratıcı aktivite için mutlaka sitesine bakmanızı öneririm.

Mekanın detayları aşağıda:

Adres : Çilekli Cad. No:26 4 Levent-İstanbul
Tel : (212) 3259215
Faks : (212) 3240925
Web http://www.theplaybarn.com.tr/icerik.php?id=24#

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s