Tiyatrosuz olur mu hiç? Uğur böceği tam bizlik!

Oldum olası tiyatroyu çok severim. Çok hareketli gelir bana, kendimi sinemadan daha fazla kaptırırım, çok etkilenirim. Genco Erkal’ın “Bir delinin hatıra defteri” performansını hala unutamıyorum ya da Mahir Günşıray’ı.

Deniz’in de tiyatroyu sevmesini, böyle eğlenceli bir dünya olduğunu görmesini istiyorum. Evimize çok yakın Kağıthane Küçük Kemal sahnesi var, yürüme mesafesinde. Aylardır gitmek istiyorum bugüne kısmetmiş! Çünkü maalesef oyunlar saat 2’de başlıyor, Deniz’in tam uyku saati! 1 saat daha erken veya daha geç olsa ayarlamak daha kolay olacak, saat 2 çocuklar için çok kötü bir saat, hele de oyun 2-5 yaş aralığında çocuklara hitap ediyorsa. Keşke kamuoyu baskısı yapabilsek de bu oyunların saati 11 gibi bir saate alınsa, neden 2 olduğunu anlamıyorum.

photo

Şansımıza 3 anaokulundan çocuklar vardı. Tamamıyle doluydu salon!  Aslında internetten satın almak daha mantıklıymış, anaokulları toplu alım yaptığından bilet kalmayabiliyormuş. Mesela biz son bileti aldık kuzuyla. Bu arada biletler sudan ucuz, özel tiyatroların yanında bunlar cidden bedava, sadece 3 tl kişi başı!

Oyunumuzun adı “Uğur Böceği” idi. İsimlerinin uğur böceği mi uçuç böceği mi olduğunu tartışan 2 arkadaşı anlatıyordu. Pırıl pırıl 2 genç enerjileriyle ışık saçtılar, ben şahsen bayıldım. Bol müzikli bol eğlenceli, arada serbest dansın da olduğu çok şirin bir oyunmuş.

Oyun başlamadan bizim kuzu gidip abilere sarılıp sırtlarını sıvazladı. Çok güldürdü beni! Oyun süresince ise Deniz kuzusu uykusuzluktan bayılmak üzereydi, bir ara eve gidelim dedi, çıktık hatta ama müzik sesini duyunca dayanamadı geri dönüp sonuna kadar izledik. Ama normalde coşardı eminim.

Yine de yol boyunca “ben de uğur böceği olacağım, anne”, “yine tiyatroya gidelim anne” diyip beni çok mutlu etti. Bakalım başka hangi oyunları izleyeceğiz bu sene?

Şehir tiyatroları oyun programına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s