2,5 yaş erkek oyuncağı: Elbette Plan Toys ahşap otopark!

Deniz 2 yaşından beri en çok arabalarıyla oynuyor. Bir aşağı bir yukarı düt düt, vın vın, aman pek eğleniyoruz. Daha önce kitapları, tamir oyuncaklarını, ahşap oyuncaklarını daha çok severdi sanki, şimdi iyice düştü arabalara. Herhalde babası ön koltuğa oturmasına izin verdi, ordan gördü ya, daha da bir hoşuna gitti tahminim. E taksiye biniyoruz, diğer arabalara biniyoruz, görüyoruz, müzelere götürüyoruz, epeyce destekliyoruz bu sevdasını.

Oyuncak almak konusunda oldukça cimri görüyorum kendimi, bir çok kitapta ve blogda “oyuncağa boğmayın çocuğu, yaratıcılığını sınırlar” uyarılarını okuduktan sonra, çok düşünerek seçerek aldım oyuncaklarını.

60830-Parking-GarageAAA

Ahşap eğitici oyuncaklara bayılıyorum, ama nedense Deniz benim gibi ilgi göstermiyor. 2 ay önce Gel-Oyna’ya gidip sevgili Şule hanımla tanışıp bolca oyuncak aldım ama nafile. Baktım onlar da ilgisini çekmedi, ne alayım diye düşünürken, zevkle takip ettiğim sevgili Fatoş’un blogunda Plan Toys otoparkı gördüm, görür görmez bayıldım. Plastik muadillerine baktım, fiyatları çok da ucuz değil,  kıyacağım paraya alacağım diye karar verdim. Derken alışveriş sitelerinde indirimleri takip etmeye başladım ve Unnado’da  nihayet buldum, normaldeki fiyatından 60 tl daha ucuza alma fırsatı yakaladım.

Üstünde minik bir helikopter pisti, asansörü, altta yıkama istasyonu ve benzin istasyonu olan Deniz’in delirdiği bir oyuncak oldu! Odasında kendi başına oyun kurup geçirdiği süre arttı, bu muhteşem bir haber tabii! Dokusu çok güzel, sadece yanında gelen araba çok minik yaa, o pek olmamış sanki.

Üretilen tüm oyuncakları ömrünü tamamlamış kauçuk ağacından imal edip, bitkisel ya da su-bazlı boyalarla renklendiren son derece çevreci bu ürün Plan Toys’un bir ürünü ve bu markanın Türkiye’deki tek yetkili satıcısı tiyatro sanatçısı İnci Türkay’ın kurduğu Tayga Toys. Daha neler var bayıldığım ama paraya kıyar alır mıyım bilmem? Gerçi ahşap oyuncaklar bozulmuyor, aynen saklanabiliyor. Tayga Toys mağazasını ziyaret edip yerinde görmek çok daha iyi olur zannedersem, en azından boyutları daha iyi kavrayabiliriz, hüsran olmaz böylece.

Umarım uzun süre en sevdiği oyuncağı olmaya devam eder bu otopark!

 

 

 

2 thoughts on “2,5 yaş erkek oyuncağı: Elbette Plan Toys ahşap otopark!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s